Strona Główna BIP Strona Główna
Strona główna
 

INFORMACJA w sprawie organizacji procesu szkolenia wojskowego kandydatów na oficerów Obrony Terytorialnej

_______________________________________________________________________________

Decyzja nr 2 w sprawie organizacji procesu szkolenia wojskowego kandydatów na oficerów Obrony Terytorialnej

_______________________________________________________________________________

Nadal jest prowadzony nabór do Służby PrzygotowawczejWOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ

w Białej Podlaskiej


Al. Tysiąclecia 28
21-500 Biała Podlaska
tel. 261 182 406

Godziny Pracy WKU
poniedziałek-piątek: 7.30 – 15.30

TWITTER

Facebook

INFORMUJEMY O ROZPOCZĘCIU ZAPISÓW DO II EDYCJI PROJEKTU SAMOOBRONA KOBIET

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE POD ADRESAMI:

INFORMACJE

LOKALIZACJA I ZAPISY

Osobą odpowiedzialną za udzielanie informacji w WSzW w Lublinie jest Pan Jerzy CHWIAŁKOWSKI, tel. 261 183 321.

Osoba odpowiedzialna w WKU w Białej Podlaskiej: mjr. Krzysztof WOŹNIAK, tel. 261 182 421,261 182 429 mail: wkubp@ron.mil.pl.


Jak załatwić sprawę dotyczącą służby wojskowej

Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę dotyczącą służby wojskowej szybko i sprawnie. Opisujemy w prosty i przystępny sposób pod adresem https://obywatel.gov.pl/bezpieczenstwo, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu. https://obywatel.gov.pl to dobre źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla Ciebie.

PLAN KURSOWEGO PRZESZKOLENIA KADRY REZERWY - dowiedz się więcej


Czas ochotników!

Od 1 marca 2015 roku każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia.

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18-60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:

• W przypadku gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18-50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej;

• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), komenda skieruje go do odbycia szkolenia w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce;

• W przypadku gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia) WKU nada mu taki przydział i skieruje do odbycia szkolenia w ramach ćwiczeń rezerwy zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Biłej Podlaskiej w celu składania stosownych deklaracji.

Udzielamy także informacji pod numerami 261 182 429 oraz 261 182 426

To jest Wasz czas – czas ochotników!!!

http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2015-03-02-czas-ochotników/